Manifest do Częstochowian

Szanowni! Mili! Kochani!

Częstochowska grupa KOD (jest nas coraz więcej) zaprasza w sobotę na manifestację w obronie demokracji i Trybunału Konstytucyjnego, który – nie mamy wątpliwości – jest gwarancją demokracji. Spotkajmy się o godz. 12 w Al. NMP, na moście przy Ryneczku.
Nie zapraszamy partii politycznych. Zapraszamy obywateli, a obywatel w wolnym kraju ma prawo do swoich sympatii politycznych i wyborczych preferencji. Nie jesteśmy antyPiSem, proPlatformą czy proNowoczesną. Więc prosimy – zostawcie w domu partyjne sztandary. Na sobotnią demonstrację zabierzcie biało-czerwone flagi, flagi Unii Europejskiej, a przede wszystkim – gorące OBYWATELSKIE serca.
Żyjemy w jednym kraju, Polska jest naszą wspólną Ojczyzną. Chcemy, żeby była krajem demokratycznym. Dla nas demokracja to rządy większości, ale z poszanowaniem głosu mniejszości. Akceptujemy wyniki wyborów, które dały PiS większość w obu izbach parlamentu i prawo samodzielnego sprawowania rządów. Nie akceptujemy jednak zamachu na Trybunał Konstytucyjny, który chroni obywateli przed niekonstytucyjnym prawem stanowionym przez władzę. Każdą władzę: byłą, obecną, a także przyszłą.
A jednak w sobotę nie idziemy manifestować PRZECIW. Idziemy opowiedzieć się ZA demokratyczną Polską. ZA Trybunałem Konstytucyjnym, który partia rządząca próbuje rozmontować. ZA wolnymi mediami. ZA silną Polską w Unii Europejskiej. ZA szanowaną Polską w NATO.
Chodźcie z nami, póki wolno!
No to czekamy: sobota, godz. 12, Aleje NMP, most nad torami PKP przy Ryneczku.

Włodzimierz Gidziela,
koordynator grupy KOD Częstochowa.

Podziel się...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.