Manifest do Częstochowian

Szanowni! Mili! Kochani!

Częstochowska grupa KOD (jest nas coraz więcej) zaprasza w sobotę na manifestację w obronie demokracji i Trybunału Konstytucyjnego, który – nie mamy wątpliwości – jest gwarancją demokracji. Spotkajmy się o godz. 12 w Al. NMP, na moście przy Ryneczku.
Nie zapraszamy partii politycznych. Zapraszamy obywateli, a obywatel w wolnym kraju ma prawo do swoich sympatii politycznych i wyborczych preferencji. Nie jesteśmy antyPiSem, proPlatformą czy proNowoczesną. Więc prosimy – zostawcie w domu partyjne sztandary. Na sobotnią demonstrację zabierzcie biało-czerwone flagi, flagi Unii Europejskiej, a przede wszystkim – gorące OBYWATELSKIE serca.
Żyjemy w jednym kraju, Polska jest naszą wspólną Ojczyzną. Chcemy, żeby była krajem demokratycznym. Dla nas demokracja to rządy większości, ale z poszanowaniem głosu mniejszości. Akceptujemy wyniki wyborów, które dały PiS większość w obu izbach parlamentu i prawo samodzielnego sprawowania rządów. Nie akceptujemy jednak zamachu na Trybunał Konstytucyjny, który chroni obywateli przed niekonstytucyjnym prawem stanowionym przez władzę. Każdą władzę: byłą, obecną, a także przyszłą.
A jednak w sobotę nie idziemy manifestować PRZECIW. Idziemy opowiedzieć się ZA demokratyczną Polską. ZA Trybunałem Konstytucyjnym, który partia rządząca próbuje rozmontować. ZA wolnymi mediami. ZA silną Polską w Unii Europejskiej. ZA szanowaną Polską w NATO.
Chodźcie z nami, póki wolno!
No to czekamy: sobota, godz. 12, Aleje NMP, most nad torami PKP przy Ryneczku.

Włodzimierz Gidziela,
koordynator grupy KOD Częstochowa.

Podziel się...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.