Bronimy sądów

Każdego dnia o godzinie 21:00 spotykamy się pod siedzibą Sądu Rejonowego w Częstochowie, przy ul. Dąbrowskiego 23/35. Spotykamy się by zaprotestować przeciwko reformie sądownictwa wprowadzanej w pośpiechu przez PiS.

Protestować będziemy, póki Prezydent Andrzej Duda nie zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym. Ustawa ta budzi szereg obaw, a najwięcej kontrowersji budzi art. 87. Znajduje się w nim zapis o wygaszaniu kadencji sędziów SN (którzy zostali powołani na „dotychczasowych przepisach”) i automatyczne przeniesienie ich w stan spoczynku.

Świadome trójpodziału władzy obywatelstwo zobowiązuje!

Podziel się...

5 myśli nt. „Bronimy sądów”

  1. A kiedy już zawetuje (co mi zostało oprócz tej wiary?) Bedziemy się spotykać, żeby się z tego cieszyć! 😉

  2. To jest smutne ze do tego czlowiek jest zmuszony przez bande idio** 🙁 zamiast siedziec z rodzinami w domu to trzeba walczyc na ulicy o wolnosc i o obrone demokracji po ktorej nic nie zostalo 🙁 krew zalewa jak sie widzi co sie dzieje w naszej Ojczyznie i jak pewne osoby chodza i sie z tego ciesza. Chyba czas najwyzszy na zbiorke pieniedzy i na pelna mobilizacje „gorszego sortu” na bron i zaczac walczyc o Polske tak jak kiedys nasi przodkowie !! Ze wszystkich manifestacji w kraju PiSlamizacja sie smieje i nic z tego sobie nie robi. Jedyne wyjscie to zaczac walczyc na smierc i zycie oraz liczyc na wsparcie UE. DO BOJU POLSKO !!! RAZEM WYGRAMY !!

  3. Dzisiaj ide mam moje dwa tygodnie w Polsce i chetnie dolacze sie do protestu . Wszystkich ktorzy sa na wakacjach w Cze-wie zapraszam na spotlanie o 21 00 h

  4. pałą po plecach w 1968, lufa na czole w 1980, potem jako tako i teraz perspektywa powrotu z rozrywki…..a wszystko to przez lekceważenie prawa przez prawników i sedziów…taka prawda.
    Tylko uczciwe i prawdziwę oblicze prawa może nas uchronić od poprawki na historię….dla tego to takie wazne dzis – by obywatele bronili podstaw prawnych. Konstytucja to słowo takie jak Biblia…nie wolno tym pomiatać .

  5. JAK WIDZĘ WASZĄ WALKĘ O DEMOKRACJĘ TO ROBI MI SIĘ NIEDOBRZE,BRONICIE CZĘSTOCHOWSKIEGO SĄDU ,KTÓRY ŁAMIE KONSTYTUCJĘ,SKAZAŁ MNIE ZA DOBRĄ UCCZIWĄ PRACĘ TWIERDZĄC ŻE JESTEM WINIEN BO DOBRZE PRACUJĘ.POWIEDZCIE SKORO PRACA DLA SĄDU JEST CZYNEM NIEDOZWOLONYM TO Z CZEGO MAM ŻYĆ ,JAK ZAROBIĆ NA EMERYTURĘ?SĄD NIE POTRZEBUJE WASZEJ OBRONY ,MA IMMUNITET,OBROŃCÓW Z URZĘDU ,RZECZNIKÓW OBYWATELSKICH,SĄDY ODWOŁAWCZE I MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI I KRS.LUDZIE POMYŚLCIE O DEMOKRACJI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.