Częstochowa dla demokracji 19 grudnia 2015

Nawet najwięksi optymiści spośród organizatorów sobotniej częstochowskiej manifestacji w obronie demokracji czegoś takiego się nie spodziewali. Liczyli na stu uczestników, przyszło ponad 2,5 tys. osób.

Już na placu Daszyńskiego była nas spora grupa. Kolejni zaKODowani z Częstochowy i okolic czekali na nas na moście w Alejach. Inni – dołączali w drodze na plac Biegańskiego.
– Ilu nas jest – pytała jedna z organizatorek marszu mijanego policjanta. – Zdecydowanie więcej niż was miało być – stwierdził, ale nie było słychać w jego głosie pretensji.
Państwo prawa, ważna sprawa! – krzyczeli demonstranci. – Nasza akcja, demokracja! Konstytucja! Konstytucja!
Krzyczeli ludzie młodzi i mocno starsi, rodzice z dziećmi w wózkach i mocno nieletnie dzieci samodzielnie. I tak jak podczas demonstracji w Warszawie w ubiegłą sobotę, tak i w Częstochowie wśród manifestujących w ogóle nie było ponuraków.

Za obecność, wspólne krzyki i uśmiech od ucha do ucha KOD Częstochowa kłania się nisko, z serdecznym podziękowaniem wszystkim Częstochowianom.

Poniżej relacja fotograficzna autorstwa uczestników manifestacji.

Fot. A. Bednarska
Fot. A. Bednarska
12357137_10208257459783937_1195494483817547284_o
fot. K. Tulejko
Fot. K. Tulejko
Fot. K. Tulejko
12359910_1172057616155468_6796131939718358360_n_J.Ślęzak
fot. J. Ślęzak
Częstochowa dla demokracji - al. NMP
fot. J. Ślęzak
fot. Monika Martyka
fot. Monika Martyka
fot. M. Mzyk
fot. M. Mzyk
Częstochowianie w obronie demokracji pod pomnikiem J. Piłsudskiego
fot. Artur Jbj
12374819_930000637037557_1288954185869295448_o_J.Ejsmont
fot. J. Ejsmont
fot. K. Kucharska
fot. K. Kucharska
12347888_1038540876178060_6776944302207822064_n_G.Gonera
fot. G. Gonera
fot. K. Kucharska
fot. K. Kucharska
fot. K. Kucharska
fot. K. Kucharska
Podziel się...

12 myśli nt. „Częstochowa dla demokracji 19 grudnia 2015”

  1. NIKT W TYM CAŁYM ZAMIESZANIU NIE DOSTRZEGŁ, ŻE POLSKA NIE BYŁA KRAJEM DEMOKRATYCZNYM TERAZ I OSTATNIO. ORDYNACJA WYBORCZA SPRAWIŁA, ŻE SKRAJNA MNIEJSZOŚĆ ZDOBYŁA WŁADZĘ. JA I WIELU INNYCH POLAKÓW GŁOSOWAŁEM NA UGRUPOWANIEM KTÓRE NIE DOSTAŁO SIĘ DO SEJMU. MÓJ GŁOS ZOSTAŁ W NAJWIĘKSZEJ CZĘŚCI PODZIELONY NA PARTIE NA KTÓRE NIGDY BYM NIE ZAGŁOSOWAŁ !!! W TAKIEJ SYTUACJI ZNALAZŁO SIĘ PRAWIE 17% POLAKÓW, CZYLI 17% UKRADZIONYCH GŁOSÓW !!! NIE MOŻE BYĆ TAK, ŻE ISTNIEJĄ PROGI WYBORCZE BEZ DRUGIEJ TURY WYBORÓW. TO JEST SKRAJNIE NIESPRAWIEDLIWE. DRUGA TURA WYBORÓW WYELIMINOWAŁA BY OBECNĄ SYTUACJĘ.

  2. Do „realisty-nie hipokryty”. Nigdy nie byłem na takim marszu, nie jestem zmanipulowany i mimo 51 lat nie czuję się też głupi. Zwolennikowi DOBREJ ZMIANY lub jak w „Przebudzeniu Mocy” Najwyższego Porzadku jak sądzę łatwo brażać i dzielić Polaków jak robi to JK. Jeszce chwila: TV, RPP, NBP, służby mundurowe, złużba cywilna, media społecznościowe będą pluralistyczne, apolityczne i z „profesjonalnymi ” szefami. Patrz ORLRN, PKP. „Ciemny Naród to kupi”jak mawiał klasyk. Pzdrawiam GP

  3. Jak wam nie wstyd, ludzie daliście się wmanewrowac w te niby marsze o demokracje i wolność słowa ,gdyby jej nie było to byście byli dawno spalowani i oblani zimna woda. A tak wpisujcie się w poczet tych , którzy swym nieodpowiedzialnym zachowaniem, daja argumenty tym, ktorzy donoszą na swój kraj. Juz zapisaliscie się do historii , zdjęcia , filmy, i tej hańby z was już nikt nie zmyja po pokolenia.

  4. Lepszy sort. Co do donoszenia na Polskę to wybacz ale JEDYNIE SŁUSZNA PARTIA sama ochoczo biegała po Brukseli przeklinając Polskę. Rozumiem że w Twoim kanonie wiary w JEFYNEGO WODZA NARODU nie mieści się opcja że ktoś może myśleć inaczej niż Ty . W myśl poglądów gorszego sortu , przypominam że to JEDYNY WÓDZ NARODU tak nas nazwał , każdy w Polsce może wyrażać poglądy swobodnie , ale bez szczucia i antagonizowania Narodu. Inaczej jest wywrotowcem i działa na szkodę tegoż narodu . PROTEST SPOŁECZNY JEST NA TLE WALKI O DEMOKRACJĘ , każdemu to wolno robić , I TEN KTO BIERZE TEN PROTEST DO SIEBIE WIDOCZNIE DO PSUCIA DEMOKRACJI SIĘ WALNIE PRZYCZYNIŁ.

  5. Lepszy sorcie – ja jestem gorszego sortu. A manifestacje kibiców, anarchistów i narodowców są piękne? Kiedy to kukły Donalda Tuska czy Bronisława Komorowskiego – również wybranych w demokratycznych wyborach noszono na patykach, wieszano na szubienicach lub palono – podobały Ci się? Manifestacje kiedy to krzyczy się Polska dla Polaków i pali się kukłę prezydenta – ja też jestem Polką. To również mój kraj. Nie chcę prawa tworzonego nocą, nie chcę być podsłuchiwana, chcę móc jeździć po Europie wtedy kiedy tylko mam czas, chęć i kasę na to. Na nasz kraj donosili w poprzedniej kadencji posłowie PiS – np. Legutko, Czarnecki, że wyniki wyborów Mu się nie podobały – to było ok? Dziś się łamie wszystkie prawa Polaków – będą Cię podsłuchiwać, podglądać i to nie tylko w restauracji U Sowy ale w Twoim mieszkaniu czy samochodzie. W telewizji miałeś dotąd wybór – mogłeś oglądać TVP!, TVN, Trwam MTV czy seriale Ty decydowałeś – za kilka dni lub tygodni karzą Ci ustawić przed telewizorem klęcznik a nie fotel z piwkiem. NIE GODZĘ SIĘ NA TO i dlatego maszeruję z KODem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.