Zbieranie podpisów pod projektem ustawy o TK – 12.03.16

W sobotę częstochowska grupa KOD nie była w Warszawie, by wziąć udział w manifestacji pod hasłem „Obrońmy ład konstytucyjny”, ale działaliśmy na miejscu. Pomimo niesprzyjającej pogody i mniejszego ruchu pieszych w centrum Częstochowy udało się zebrać nieco ponad 400 podpisów pod projektem obywatelskim ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Zaprezentowaliśmy także wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nr K 47/15, którego nie chce opublikować premier Beata Szydło.

Świadczy to o tym, że budzi się obywatelska świadomość Częstochowian i o tym, że najnowsze działania i wypowiedzi rządzących budzą zaniepokojenie i sprzeciw obywateli. Słychać to w wypowiedziach wielu podpisujących listy poparcia dla projektu Komitetu Obrony Demokracji. Nie ma zgody na brak poszanowania dla wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca.

Poniżej prezentujemy filmową migawkę z naszej akcji.

Podziel się...

2 myśli nt. „Zbieranie podpisów pod projektem ustawy o TK – 12.03.16”

  1. mam pytanie czy formularz zbierania podpisów jest gdzieś dostępny do wydruku – nie wszyscy mają czas, możliwości .. dotarcia do punktu zbierania podpisów – a są zdeterminowani do podpisania – jeśli nie do wydruku to czy można gdzieś dostać formularz na kilkanaście podpisów i zbierać w terenie rodzinnym??
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.