Spotkanie organizacyjne KOD Częstochowa 13.02.2016

Dzisiejsze spotkanie grupy KOD Częstochowa było rzeczowe i zapowiada się, że wreszcie zaczniemy normalnie pracować. Przykry był początek – kiedy to kilkoro członków wyszło z sali na znak protestu przeciwko demokratycznie wybranemu koordynatorowi zanim zaczęliśmy omawiać zaplanowane tematy. Ale cóż, życie toczyć się musi dalej.

Utworzyliśmy pięć grup tematycznych: medialną, organizacyjną, prawną, edukacyjną i IT. Omówiony został również regulamin działania tych grup oraz zasady pracy nad projektami.

MN_m

Poruszyliśmy także sprawę zbierania podpisów na listach poparcia dla ustawy o Trybunale Konstytucyjnym oraz pozyskiwania nowych sympatyków i członków Komitetu Obrony Demokracji z Częstochowy i okolic. W kolejnym punkcie porządku spotkania wyjaśniliśmy sobie kwestie jakich postów i dlaczego nie należy zamieszczać w grupie KOD Częstochowa na Facebooku. Omówiliśmy również kwestię wyjazdu do Warszawy na marsz pod hasłem „My Naród!” – z wstępnych deklaracji wynika, że prawdopodobnie pojedziemy autokarem.

Biorąc przykład z grupy opolskiej też utworzymy KODziarnię w Częstochowie. Będzie to już zadanie dla nowej Grupy Organizacyjnej.

W trakcie realizacji są dwa projekty z dziedziny edukacji: kolejny materiał edukacyjny o demokracji dla młodzieży i planowany jako projekt ogólnopolski (dla dzieci – albo raczej kierowany do rodziców przez dzieci) – pt. „Mam pociąg do demokracji”. Ten drugi wymaga jeszcze dokładnego opracowania.

Ostatnim punktem była zapowiedź zorganizowania spotkanie z prawnikiem, który wyjaśni nam jak unikać „kłopotów” w Internecie. O jego terminie powiadomimy poprzez newsletter. Zapraszamy zatem do zapisywania się na jego listę subskrypcyjną.

Mamy nadzieję, że teraz będziemy już mogli spotykać się w ramach grup tematycznych w mniejszym gronie i pracować merytorycznie nad własnymi (oraz podrzuconymi przez Warszawę i życie) projektami KOD. Zapału nam nie brakuje.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i rzeczową dyskusję.

Podziel się...

2 myśli nt. „Spotkanie organizacyjne KOD Częstochowa 13.02.2016”

  1. Brawoooo! Cieszy fakt, że ożył demokratyczny duch w narodzie. Nie można dopuścić do faszyzacji kraju, szerzenia się chamstwa i kretynizmu. Dziadowie i ojcowie nasi walczyli o wolność i demokrację. Jak widać my też musimy. Nie wiem jak mogę pomóc bo mieszkam za granicą. Niemniej jeśli czymkolwiek mogę pomóc uczynię to w miarę swoich możliwości. Henryk L.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.