„Porozmawiajmy o Polsce” – spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą 27.10.2016

Wizyta Prezydenta Lecha Wałęsy była dla naszego miasta wyjątkowym wydarzeniem i zgromadziła blisko 650 osób. Mieszkańcy przywitali Gościa bardzo gorąco, długimi oklaskami.

Pan Prezydent z życzliwością przyjął od nas gościniec. Były to: bochenek chleba „tatarczucha” (produkt regionalny z Żarek), słoik miodu gryczanego z zaprzyjaźnionej pasieki, słoiczek konfitury z orzecha włoskiego, którą od wielu lat robię wg rodzinnego przepisu i butelka białego wytrawnego wina z również zaprzyjaźnionej winnicy. Uśmiech na twarzy Prezydenta wywołał „nasz strój organizacyjny” z przypinkami czyli worek jutowy z napisem – „Noszę worek zamiast norek” – na słowa wyjaśnienia, że w takich strojach „nieśliśmy Prezydenta na rękach” podczas marszu w Warszawie, w lutym br – Prezydent zapytał – „I po co Wam to było?” W odpowiedzi dostał długie, gromkie brawa.

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Uczestnicy zadawali ciekawe pytania, na które Prezydent udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Dobry humor i pogoda ducha nie opuszczają Prezydenta. Ciepło mówi zawsze o swojej żonie i rodzinie. Ostro ocenia obecnie rządzących. Namawia nas do wytrwałości w walce o przywrócenie normalności w naszym kraju.

Po spotkaniu kilkaset osób siadało do wspólnego z Panem Prezydentem zdjęcia, a autografów złożył jeszcze więcej. Wiele osób przyniosło ze sobą książki i inne szczególne pamiątki z nadzieją otrzymania autografu.

Poniżej prezentujemy relację filmową i kilka zdjęć.

fot-zbyszek-tru_1 fot-zbyszek-tru_2 fot-zbyszek-tru_3 plw_1 plw_2 plw_3 plw_4 plw_5

Podziel się...

Jedna myśl nt. „„Porozmawiajmy o Polsce” – spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą 27.10.2016”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.