Manifestacja „Wolne Media” – bronimy wolności słowa

W Częstochowie 9.01 o godzinie 12.00 z placu Daszyńskiego wystartowała manifestacja zorganizowana przez częstochowską grupę Komitetu Obrony Demokracji pod hasłem „Wolne media”. Nasza demonstracja, która przeszła I i II Aleją Najświętszej Maryi Panny zgromadziła około 1200 proKODerskich Częstochowian 🙂

Byli też cudzoziemcy z Wielkiej Brytanii i USA – uczestniczyli w manifestacji z pełnym poparciem! Jak widać, KOD nie ma granic – ani regionalnych, czy międzynarodowych!

Marsz dotarł na plac Biegańskiego – centralne miejsce Częstochowy, gdzie głos zabrali zaproszeni goście. Między innymi Jarosław Kapsa, znany działacz, współtwórca „Solidarności” w Częstochowie, który przypomniał czym są wartości demokratyczne oraz Tadeusz Erhardt-Orgielewski – Częstochowianin od lat mieszkający w Niemczech, który przybliżył zgromadzonym odbiór polskiej rzeczywistość za Odrą.

Na zakończenie uroczystości hymn „Oda do radości” został odśpiewany przez uczestników przy akompaniamencie Tadeusza Erhardt-Orgielewskiego, który jest także znanym kornecistą jazzowym.

Mimo, że na Jasnej Górze w tym samym czasie miała miejsce pielgrzymka grup kibicowskich z całej Polski, nasza manifestacja – doskonale zabezpieczana przez Policję (w tym konną) oraz nasze siły porządkowe – przebiegła bez żadnych zakłóceń.

Mieszkańcy Częstochowy jeszcze raz udowodnili, że są w stanie bronić demokracji.

Poniżej prezentujemy relację foto z tej manifestacji. Możesz także obejrzeć relację wideo

Podziel się...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.