Manifestacja „Wolne Media” – bronimy wolności słowa

W Częstochowie 9.01 o godzinie 12.00 z placu Daszyńskiego wystartowała manifestacja zorganizowana przez częstochowską grupę Komitetu Obrony Demokracji pod hasłem „Wolne media”. Nasza demonstracja, która przeszła I i II Aleją Najświętszej Maryi Panny zgromadziła około 1200 proKODerskich Częstochowian 🙂

Byli też cudzoziemcy z Wielkiej Brytanii i USA – uczestniczyli w manifestacji z pełnym poparciem! Jak widać, KOD nie ma granic – ani regionalnych, czy międzynarodowych!

Marsz dotarł na plac Biegańskiego – centralne miejsce Częstochowy, gdzie głos zabrali zaproszeni goście. Między innymi Jarosław Kapsa, znany działacz, współtwórca „Solidarności” w Częstochowie, który przypomniał czym są wartości demokratyczne oraz Tadeusz Erhardt-Orgielewski – Częstochowianin od lat mieszkający w Niemczech, który przybliżył zgromadzonym odbiór polskiej rzeczywistość za Odrą.

Na zakończenie uroczystości hymn „Oda do radości” został odśpiewany przez uczestników przy akompaniamencie Tadeusza Erhardt-Orgielewskiego, który jest także znanym kornecistą jazzowym.

Mimo, że na Jasnej Górze w tym samym czasie miała miejsce pielgrzymka grup kibicowskich z całej Polski, nasza manifestacja – doskonale zabezpieczana przez Policję (w tym konną) oraz nasze siły porządkowe – przebiegła bez żadnych zakłóceń.

Mieszkańcy Częstochowy jeszcze raz udowodnili, że są w stanie bronić demokracji.

Poniżej prezentujemy relację foto z tej manifestacji. Możesz także obejrzeć relację wideo

Podziel się...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.