KOD wymiatał śmieci wyprodukowane przez PiS

W sobotę 19 marca br. my, Częstochowianie wraz z KOD-em Częstochowa mieliśmy okazję rozpocząć wiosenne porządki. Pogoda sprzyja KODerom. Wiosenne słońce przydało uroku manifestacji. Hasłem było wymiatanie śmieci wyprodukowanych przez rząd PiS-u. Konkretnie chodziło o niekonstytucyjne i koślawe ustawy, których tytuły wydrukowane na karteczkach uczestnicy marszu mogli osobiście wyrzuci do kosza:

  • Ustawa o TK z dnia 23 grudnia 2015 r.
  • Ustawa o mediach z dnia 30 grudnia 2015 r.
  • Ustawa o policji (inwigilacyjna) z dnia 7 lutego 2016 r.
  • Ustawa o służbach cywilnych z dnia 23 stycznia 2016 r.
  • Ustawa o prokuraturze z dnia 16 lutego 2016 r.
  • Projekt ustawy o ziemi z dnia 23 lutego 2016 r.

Koszem na śmieci okazało się drewniane koryto. Aluzja jest oczywista. Marsz zwyczajowo rozpoczął się na pl. Daszyńskiego a zakończył się na pl. Biegańskiego. Kolorytu temu wydarzeniu nadawali jego uczestnicy wyposażeni w odpowiednie gadżety — od poważnych symboli narodowych i transparentów po narzędzia i artykuły służące do sprzątania. „Zamiast norek noszę worek” — takie napisy widniały na workach, w które ubranych było kilkanaście osób niosących wielką flagę z napisem MY NARÓD – WE THE PEOPLE. Te elementy były atrakcją warszawskiego marszu 27 lutego. Zabawne hasła i krótkie piosenki wytworzyły miłą i przyjazną atmosferę. Pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego odśpiewano hymn narodowy. Dokonano też rozliczenia z obiecankami władzy. To rozliczenie nie było korzystne dla rządu.

KODerzy zbierali również podpisy pod obywatelskim projektem Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, która ma nie dopuścić w przyszłości do jego paraliżu. Wydarzenie zakończyło się zaproszeniem na następny marsz, o którym poinformujemy wkrótce.

Poniżej prezentujemy film z tej wiosennej manifestacji.

Podziel się...

3 myśli nt. „KOD wymiatał śmieci wyprodukowane przez PiS”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.